Türkiye Kültüründen Işıl Işıl Resimler İle Etiler’de Yepyeni Bir Sanat Evi Açılıyor

 

Birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Etiler Sanat Evi, 28 Nisan 2017 Cuma günü İranlı Ressam Soheil Moradpour’un 10 yıllık Türkiye Kültürü deneyimlerinin yansımalarını ilk kez tanıtacağı resim sergisiyle sanatseverlere merhaba diyecek.

 

Nispetiye Caddesi üzerinde ziyaretçiler ile ilk kez tanışacak olan Etiler Sanat Evi,  sanatçıların ve sanatın izleyicileri ile buluşma noktası olan galerilerin öneminin bilincinde sanatseverlere zamanını değerli kılmayı, eser ile alıcısını buluşturmayı hedefliyor.

 

Resim, Kendisini Özgür Bırakan Bir Aşk…

Soheil Moradpour ve Resimlerinde Kullandığı Kesitler İle Yaşamı İnceleyen Yapıtları

Türkiye’de 10 Yıl, 4 yaşından bu yana resmi ve sanatı aşk ile yaşayan ressam Soheil Moradpour’un da ilk sergisi. Sanatçı bu kişisel sergisinde, boya, desen, tuval ve farklı malzemelerle kurguladığı Osmanlı, Selçuk, Ege Kültürü üzerinde her dönemden farklı eserlerini sergiliyor.

Soheil Moradpour, Tahran Sanat Üniversitesi grafik bölümü mezunu. Çocukluğundan bu yana aldığı genel resim derslerinin yanı sıra genç yaşlarda ulusal yarışmalarda kazandığı birincilik ödülleri, özel hat çalışmaları, resim analizi üzerine, temel sanat alanında kendi araştırmalarıyla ürettiği, fizik enerjilerine farklı bir analiz mantık tarzı geliştirme çalışmaları, soyut resimdeki yaşanan sorunlara değindiği negatif alan tezi gibi pek çok çalışması ile 11 yıl boyunca ders ve tasarım hayatına devam etti.

 

Atladığımız Detaylara Odaklanmamızı İstiyor…

Soheil Moradpour, 2005 yılından itibaren sadece resim ile ilgilenmekte. Türkiye’ye bir arkadaşının daveti üzerine 3 aylığına gelmişken son 10 yılını burada çeşitli kültürel zenginlikler üzerine çalışarak geçirdi.  Eserlerini sergilemekteki amacı, Türkiye’nin kültürel zenginliklerini sanatseverlere hatırlatmak ve beğenilerine sunmak.

Etiler Sanat Evi ve ‘’Türkiye’de 10 Yıl’’ sergisinin açılış kokteyli, 28 Nisan 2017 Cuma günü, saat 18:00’de gerçekleşecek, tüm sanatseverler davetlidir.

 

 

Bir Cevap Yazın